Wonder Gadot: 5 stvari koje treba znati o konjskoj opremi koja će se natjecati za uloge za putnike

Sadržaj:

Upoznajte Wonder Gadot, veliko ime u zajednici konjskih utrka. Mnogi se pitaju: Hoće li 25. kolovoza osvojiti Travers Stakes?

Upoznajte Wonder Gadot. Ne, ne Gal Gadot, 33, iako je dobila ime po glumici Wonder Woman. I to s dobrim razlogom. Poput superheroja, i ovaj čistokrvni trkaći konj brz je koliko je moćan. "Tako smo visoko mislili o njoj", rekla je njezina vlasnica Daily Racing Foruma 15. veljače. Sa samo tri godine osvojila je prva dva dijela trke kanadske Triple Crown ovog ljeta. Razumljivo je da u konjičkoj zajednici ima puno zujanja u vezi s njezinim trčanjem protiv ostalih prvaka u Travers Stakes na trkalištu Saratoga u New Yorku, 25. kolovoza. Uključeno je u utrku za 1, 25 milijuna dolara!

1. Wonder Gadot ove je godine osvojio dva prvoplasirana naslova i četiri drugoplasirana naslova. Ove godine postavila je impresivan rekord, osvojivši prvo mjesto u prvoligašu Kanadske trostruke krune. Osvojila je kraljičinu ploču 30. lipnja, a princ od Walesa 24. srpnja. Ranije ove godine suočila se s jačim konjima u Woodbine hrastovima, Kentucky Oaks-G1, Fantasy-G3 i Silverbulletday, pri čemu je zauzela drugo mjesto u sve četiri utrke.

2. Ona veliko zarađuje. Evo zabavne činjenice. Wonder Gadot zaradio je više kada je osvojio Kraljičinu ploču - koja je imala torbicu u iznosu od milijun USD, ili otprilike 765.490 USD - nego što je Gal Gadot plaćen za Wonder Woman (300.000 USD). Ulog Princa od Walesa imao je torbicu u iznosu od 400 000 USD. S obzirom da udio pobjednika obično iznosi oko 60 posto torbice, Wonder Gadot ima ukupnu zaradu u karijeri od oko 1, 4 milijuna USD.

3. Wonder Gadotov vlasnik je dominantna sila u industriji zabave. Mark Casse je koji trenira Wonder Gadot i džokera Hall of Fame, Johna Velazqueza koji ju vozi. No, vlasnik Wonder Gadota zapravo je Gary Barber (61), suosnivač tvrtke Spyglass Entertainment. Bio je i izvršni direktor i predsjednik MGM-a pet mjeseci, sve dok ga upravni odbor nije otpustio (nepoznat razlog) 19. ožujka. Bio je izvršni producent blockbustera Memoari jedne gejše i Legende o Zorru, među mnogim drugim filmovima.

4. Wonder Gadot može postaviti rekord. Ako Wonder Gadot uspije postati prvak Travers Stakesa, ona će biti prva ženska konja koja je to učinila još od Lady Rotha 1915. godine.

5. Ona je prilično konjski štićenik. 2017. godine Wonder Gadot proglašen je dvogodišnjim Fillyjem kanadskog prvaka. "Filly" je svaki ženski konj star tri godine ili mlađi, što znači da, nadamo se, ima još mnogo utrka ispred sebe!