Usain Bolt osvojio rekordnu 9. zlatnu olimpijsku medalju u štafeti 4 × 100: dobiva "trostruku trostruku"

Sadržaj:

Kao da je ikad bilo dvojbe! Jamajčanin Usain Bolt učvrstio je svoje mjesto u olimpijskoj povijesti, utrku do svoje devete zlatne medalje u štafeti 4 × 100 19. kolovoza. Nastavite čitati kako je njegova nevjerojatna noga za sidrište osigurala pobjedu na Jamajci.

Samo ga pogledajte! Usain Bolt (29) dokazao je zašto je najveći sprinter olimpijskih staza ikada koji je ikada vidio izvanredne performanse u muškoj štafeti 4 × 100. Ostatak momčadi bio je prilično brz u tri predaha prije njega, ali bila je to utrka u tri smjera između jake američke momčadi i Japana koji ide u domaći dio. Čim je Usain preuzeo štafetu, utrka je službeno završena, jer je napredovao - bez ikakvih kazna - ostalih trkača, prelazeći ciljnu liniju nekoliko duljina tijela prije nego što je Japan osvojio srebrnu medalju. Tim USA je ostavljen za brončanu medalju, ali kasnije su joj oduzeti nakon otkrića nakon utrke palice koja je prošla prijelom. Kanada je tada uzdignuta na mjesto brončane medalje.

Kliknite ovdje za najupečatljiviji trenutak Olimpijade u Riju

Nema kablovske televizije? Opustiti! Kliknite ovdje kako biste naučili kako gledati Olimpijske igre na mreži.

Ovom pobjedom Usain opet odlazi iz Rija s tri zlata, u štafeti 100m, 200m i 4 × 100. Isti je podvig postigao i u igrama u Londonu 2012. i Olimpijskim igrama u Pekingu 2008. godine. Ovaj čovjek ne zna što je neuspjeh kada je u pitanju trčanje, njegovu brzinu toliko je nenadmašan niti jedan trkač ovog desetljeća da olimpijski sprinter pripada njemu. Sada ima više zlatnih olimpijskih medalja u bilo kojem sportu nego bilo koji drugi, osim Michaela Phelpsa nedodirljivi rekord od 23 plivanja.

No možda će biti više mjesta da netko drugi zatraži sprintersko zlato u Tokiju 2020. jer postoje glasine da će Usain objesiti cipele i povući se nakon pobjede u Riju. Ipak, superzvijezda se još nije službeno oglasio. Svakako će nam nedostajati njegov golemi osmijeh i nevjerojatna brzina ako su ovo doista njegove posljednje olimpijske igre.

, što si mislio o Usainovoj nevjerojatnoj utrci?