Ted Ligety osvaja zlatnu olimpijsku medalju u veleslalomu

Sadržaj:

SAD su osvojile još jednu zlatnu medalju 19. veljače, kada je Ted Ligety, 29, završio na prvom mjestu u disciplini veleslaloma za muškarce. Amerikanci su slavili slatku pobjedu, ali Tedova je reakcija bila još slađa!

To mu je bila druga zlatna medalja u karijeri, ali Ted Ligety želio je ovu pobjedu više od ičega. Skijaš iz Park Cityja, Utah, godinama je čekao ovaj trenutak, a u srijedu je završio veleslalomsko natjecanje na dopadljivo dramatičan način.

Ted Ligety osvaja zlatnu medalju u veleslalomu: Sportaš se s emocijama spusti na svoje mjesto

Prema ABC-u, Ted je zaista želio ovu zlatnu medalju, a nakon što je četiri godine čekao ovu priliku, samo ga je želio preboljeti - naravno, još uvijek izlazeći na vrh.

[hl_ndn videoid = "25638934 ″ videotitle =" Ted Ligety osvaja zlato "]

[hl_ndn videoid = "25637571 ″ videotitle =" Ted Ligety Najveći? "]

"Bilo je to veliko olakšanje", rekao je kad je nakon događaja pao na tlo s velikom emocijom. „Tijekom cijele sezone svi govore o Olimpijadi, Olimpijadi, Olimpijskim igrama. U određenom trenutku mi se učinilo: 'Učinimo to već. Završimo s tim, pa možemo prestati govoriti o pritisku i svemu s tim’. Pa to je strašno

na kraju to učinite i maknite majmuna s leđa."

Za one koji ne znaju, veleslalom je skijaški događaj u alpskom skijanju koji uključuje skijanje između stupova ili vrata, niz brdo sa strmim okomitim padom. Ted je događaj završio s kombiniranim vremenom od dvije minute i 45, 29 sekundi, pobjedivši gotovo pola sekunde.

"Njegova prva vožnja bila je besprijekorna, besplatna", rekao je glavni trener američkih muškaraca Sasha Rearick. „Vjerovao je sebi, bilo je njegovo skijanje po potpisu. Druga vožnja bila je strateška šahovska utakmica koju je sjajno izveo."

Tedova zlatna medalja prva je medalja za alpski tim SAD-a tijekom Olimpijskih igara u Sočiju, a njegova druga zlatna medalja u karijeri na ovom događaju - osvojio je prije osam godina na igrama u Torinu u Italiji, kad je imao 21 godinu. 19. veljače Ted je postao drugi Amerikanac, zajedno s Andrea Mead Lawrence, koji je osvojio dvije alpske zlatne medalje!

Drugi alpski skijaši reagiraju na Tedov nastup

Ako ste na zimskim olimpijskim igrama, onda vjerojatno znate tko je Bode Miller. Bode (40), koji ima američki rekord šest alpskih medalja, vjerojatno se natjecao u svom posljednjem olimpijskom natjecanju ove godine, zauzevši 20. mjesto na tom mjestu. Bode je brzo čestitao Tedu nakon toga, tvrdeći da je jednostavno bolji od svih ostalih.

"On vozi toliku brzinu i ne griješi. To su stvari koje ga razdvajaju", rekao je Bode. "Drugi momci nose brzinu u nekoliko okretaja i bore se malo. Samo ga glatko nosi od vrha do dna."

Francuski skijaš Steve Missillier osvojio je srebrnu medalju, ali priznao je da je to prilično najbolje što može učiniti. "Nemoguće je [pobijediti Ligetyja", rekao je. "Za mene i, mislim, za sve trkače."

SAD je od 20. veljače na olimpijskim igrama treće mjesto sa sedam zlatnih medalja, ali ima najviše ukupnih medalja s 23.

Što misliš, ? Uživate li do sada u Olimpijskim igrama 2014? Jeste li uživali u Tedovoj pobjedi? Javite nam dolje!