Kako je bilo na Otvorenom prvenstvu Francuske u tenisu

Otvoreno tenisko prvenstvo Francuske ili Roland Garros je godišnji teniski turnir koji se održava krajem svibnja i početkom lipnja u Parizu. Roland Garros je 2012. godine održan od 27. svibnja do 11. lipnja. U njenom okviru održana su pojedinačna muška i ženska prvenstva, parovna natjecanja, turniri veterana i turniri za mlade.

Priručnik s uputama

1

Prava zvijezda French Opena 2012. bila je naša sunarodnjakinja Maria Sharapova. Ruska tenisačica dobila je sedam teških mečeva. Prva suparnica plavokose Marije bila je rumunjska tenisačica Alexandra Kadanets, koja od Šarapove nije uspjela izvući niti jednu igru. Nadalje, Sharapova je lako pobijedila Japanca Ayumi Morita i Kineza Shuai Penga. Najteži meč za Sharapovu bilo je suočavanje s Čehom Klarom Zakopalovom koje je trajalo tri seta. U finalu, Sharapova se upoznala s senzacijom French Opena 2012 - Talijankom Sarah Errani. Ovaj minijaturni tenisač plasirao se u finale, pobijedivši tako eminentne suparnice poput Samantha Stosur i Anu Ivanovič. Međutim, Sarah nije imala dovoljno iskustva da se bori s Marijom.

2

U muškom pojedinačnom turniru pobijedio je Španac Rafael Nadal. Španac je u principu predvidio pobjedu prije početka turnira. Nadal je do finala stigao zaglušujući rezultat, a da nije izgubio niti jedan set u svih šest mečeva. Finalni meč između Nadala i Srbina Novaka Đokovića odigrao se tek 11. lipnja zbog kišnog vremena. Španac je prevladao u tri seta od četiri i s pravom je primio poznati "zdjelu salate" Roland Garros. Vrijedi napomenuti da se Rafael Nadal po sedmi put popeo na najviši postolje ovog turnira.

3

Što se tiče konfrontacija među parovima, među muškim parovima najjača se pokazala ekipa Daniela Nestora (Kanada) i Maxa Mirnyja (Bjelorusija). Na turniru u parovima za žene pobijedili su talijanski par tenisača Robert Vinci i Sara Errani. Talijani su u finalu doslovno oduzeli pobjedu iz ruku Rusa Nadia Petrova i Maria Kirilenko. Među mješovitim parovima, prva nagrada pripala je Saniji Mirza i Maleh Bhupati. Među juniorkama najjača tenisačica postala je Njemica Anika Beck i Belgijanka Kimmer Sopejans.