Daytona 500: 5 nevjerojatnih činjenica o NASCAR-ovoj najepičnijoj utrci

Sadržaj:

Kada starta 58. godišnji Daytona 500, NASCAR-ovi vozači će brze, vrlo brze poteze lijeve okretaje lijevo. Nastavite čitati da biste saznali zašto ih zovu 500, koliko brzo automobili stvarno idu i još fascinantnijih činjenica o NASCAR-ovoj Velikoj američkoj utrci.

Gdje se nalazi Daytona? Gdje si možete kupiti NASCAR trkaći automobil? Zašto vozači nose šarene ručke? Možete li voziti brzi stroj na autocesti? HollywoodLife.com ne može odgovoriti na sva vaša pitanja o Daytoni 500, ali mi smo izdvojili 5 nevjerojatnih činjenica o NASCAR-ovoj najepicantnijoj utrci za dijeljenje. Nastavite čitati da biste saznali više o ovom sportskom događaju s pumpanjem adrenalina.

1. Staza je smrtonosna.

Okolica u Daytona Beachu na Floridi možda je mirna, ali staza na kojoj se održava utrka je smrtonosna. 36 puta je poginulo otkad je staza otvorena 1959. godine. Dale Earnhardt, stariji, srušio se i umro u posljednjem krugu utrke 2001. godine.

2. Malo je pobjednika i mnogo gubitnika.

57 vozača pobijedilo je u utrci, a tisuće su izgubile. Lee Petty pobijedio je na prvoj utrci 1959. godine, pobijedivši Johnnyja Beauchampa u fotofinišu. Richard Petty je gospodar Daytone sa 7 pobjeda, više od bilo kojeg drugog vozača. Joey Logano bio je posljednja osoba koja je pobijedila u 2015. Najmlađi vozač koji je ikada pobijedio bio je 20-godišnji Trevor Bayne, dok je Bobby Allison bio najstariji kada je pobijedio u dobi od 50 godina. U 2016. godini 40 trkača borit će se protiv njega da bi stiglo do prvo karirana zastava.

3. Lucky 17?

Darrell Waltrip pobijedio je u utrci na svom 17. pokušaju. Nije tako ludo? Što se toga tiče, on je tada vozio automobil # 17! Što?!?! #Za oduševiti.

4. Utrka je skupa.

Želite ući u Daytonu 500? Neće biti jeftino. Samo motori na ovim zvijerima koštaju više od 100.000, 00 USD. Timovi će svojim vozačima platiti oko 200 000 USD bez obzira na to kako su završili, no prošlogodišnji je pobjednik kući donio preko 1, 5 milijuna dolara nagradnog novca. Strojevima za brzinu uvijek je potrebno puno novih dijelova, a samo kočnice pokreću oko 35 000 dolara. Prikolice koštaju još 400 hiljada, popušta! Ovaj sport nije za štedljiv.

5. Automobili su brzi.

Trkači će se kretati brzinom od oko 150 milja na sat tijekom Daytone 500, ali brzine se mogu nadmašiti većim od 210 MPH. Zove se 500 jer će vozači prijeći oko 500 milja da bi pobijedili u utrci, no trebat će im samo 200 krugova jer je staza dugačka dva i pol kilometra. Daytona se zove tro-ovalna staza jer je oblikovana malo kao slovo D.

Možda si ne možete priuštiti da kupite NASCAR, ali možete si kupiti sebi Chevrolet. Chevy je proizvođač s najviše pobjeda s 23 pobjede. Što kažete na to? Za koga ćete se ukorijeniti u velikoj utrci?