Clint Dempsey i John Anthony Brooks: Upoznajte američke nogometne heroje

Sadržaj:

Snagom volje, muška reprezentacija SAD-a pokrenula je 16. lipnja pobjedu u njihovom uvodnom meču Svjetskog kupa protiv Gane, 2-1. Šokantna pobjeda stigla je na ramena momka koji je postigao rani gol i drugog koji je postigao kasni - sada saznajte više o Clintu Dempseyu i Johnu Anthonyju Brooksu.

Nogometna groznica vratila se u Sjedinjene Države nakon što su muški reprezentativci SAD-a uzvratili pobjedom protiv Gane 2-1 kasno u njihovom uvodnom susretu Svjetskog prvenstva 16. lipnja. No, kako se popunjava timski američki banggon, dva su imena na usne obožavatelja - Clint Dempsey i John Anthony Brooks, ljudi koji su postigli uzbudljive američke ciljeve. Pa tko su oni?

Clint Dempsey: 3 stvari koje treba znati o nogometu u USA

1. On je ovdje već neko vrijeme

Za one koji su se prvi put uključili u Svjetski kup ove godine, Clint je novo lice, ali on je zapravo jedan od najprepoznatljivijih igrača s najdužim trajanjem na USMNT-u (usudimo li se reći da je velik koliko i Landon Donovan ?). Zapravo, ovo mu je treći svjetski kup. Clint je svoj prvi pogodak za Svjetski kup postigao još 2006. godine - začudo, bio je to protiv Gane.

2. Sad je to brzo!

Clint šokantnim pogotkom 16. lipnja protiv Gane došao je samo 29 sekundi u igru! Bio je to peti najbrži pogodak ikad postignut na Svjetskom kupu, a najbrži gol ikad postignut od strane američkog igrača na turniru.

3. Igra za obitelj i prijatelje

Kad postigne gol, Clint obično daje jedinstven pozdrav nebu - on drži jednu prst na jednoj ruci, a tri prsta na drugoj. To je počast i njegovoj sestri Jennifer, koja je tragično umrla od aneurizme mozga u dobi od 16 godina, i njegovom prijatelju Victoru Riveri mlađem, školskom suigraču koji je umro kad mu je slučajno upucan u glavu, javlja Daily News.

John Anthony Brooks: 3 stvari koje treba znati o novom junaku

1. Sreća početnika

Dok je Clint pokušani i istinski igrač SAD-a, John je jedva stigao na teren noseći crveno, bijelo i plavo - igrao je samo u pet utakmica s međunarodnom momčadi. U stvari, igra s Ganom, koju je John pobijedio pogotkom kao zamjena u 86. minuti, bila je njegova prva utakmica Svjetskog kupa ikad.

2. Rođen u SAD-u?

John nije. Zloglasni JAB sin je američkog vojnika koji je rođen i odrastao u Berlinu. Igrao je nogomet za omladinsku akademiju Hertha BSC, a kasnije je potpisao profesionalni ugovor s klubom. Ali njegovo srce leži uz zvijezde i pruge - kao dvostruki građanin Sjedinjenih Država i Njemačke, kada je došlo vrijeme da odaberem s kojim će međunarodnim timom igrati, John je odabrao SAD. Svima bi trebalo biti drago što je uspio!

3. Sanjao je o ovome

Ozbiljno. Nakon igre u Gani, John je otkrio da je predosjećao svoje pokojne junake. "Rekao sam svojim suigračima o tome", rekao je novinaru. „U snu sam postigao pogodak u 80. minuti i pobijedili smo u igri. Zabio sam glavom iz kornera. "Wow - John je u snu imao samo šest minuta.

Dakle, koju američku nogometnu zvijezdu najviše volite? Javite nam.