Cleveland Cavaliers pobijedio Golden State Warriors u 2. kolu 2015. u finalu NBA lige

Sadržaj:

Kakva sjajna igra! U nedjelju, 7. lipnja, Cleveland Cavaliersi pobjednici su u 2. kolu finala NBA lige 2015. Golden State Warriorsi mogu uzeti srce od ovog poraza, jer ima još dug put.

Cleveland Cavaliers nije pogodio ništa drugo, osim 2. utakmice finala NBA lige 2015., 7. lipnja u Oaklandu u Kaliforniji. S rezultatom 95-93, Cleveland Cavaliersi pokazuju znakove da su spremni biti okrunjeni NBA prvaci.

Doista je to bio uzbudljiv meč utakmica od početka. Golden State je rano ukazao na svoju namjeru tako što je u prvoj četvrtini napustio vodstvo od 20-12 sa 3:32. Međutim, ako imate Lebrona Jamesa, 30, u svom timu uvijek imate šansu. Cavsi su se vratili na 20-20, zahvaljujući 10 bodova iz male naprijed.

Druga četvrt je bila jednako frenetična i tijesna. Ali ovaj put Cavsi su utrčali naprijed, u jednom trenutku vodeći 42-35, dok su pokušavali napredovati. Sa Klayom Thompsonom, 25, koji je Jamesu pridružio bod za poen, Warriorsi su zadržali tempo i zaostali za 2, rezultatom 47-45 na poluvremenu. I Thompson i James su u ovom trenutku skupili po 20 bodova.

Treća četvrtina bila je afera s niskim rezultatom - Cavsi su nadjačali Warriors 15-14, povećavajući vitko vodstvo od samo tri boda. Izdvajajući, iz pogrešnih razloga, bio je Marreese Speights, 27, koji je pružio zadivljujući promašaj zakucavanja uz preostale 4 sekunde na satu.

U četvrtoj četvrtini, Cavsi su počeli napredovati, nadahnuti od Jamesa koji je potonuo 3-poen od centra grada s 3:14 lijevo i otvorio vodstvo od 11 bodova. Ali škakljivi Warriorsi još nisu bili gotovi, osvojivši 6 bodova iz dva posjeda i uspjeli su natjerati utakmicu na produžetak s rezultatom 87-87.

Kao i u igri 2, prekovremeni rad bio je potreban da bi se utvrdio pobjednik - prvi put u povijesti NBA finala da su prve dvije utakmice trebale OT. Išlo je naprijed-natrag, obje ekipe su prijetile pobjedom, ali na kraju su ih Cavsi pobijedili 95-93! Lebron je bio odgovoran za 39 tih točaka.

Pobjednik finala igre NBA lige 2015 - Golden State Warriorsi uspio je

U utakmici jednog od finala NBA lige u Oaklandu u Kaliforniji, 4. lipnja, domaći su pokazali svoju superiornost, ali im je bilo potrebno produženje vremena da bi napokon izašli na vrh protiv Cavaliersa 108-100 u tijesnom nadmetanju.

Čak ni uz podršku svog prijatelja, 27-godišnja Rihanna, Lebron nije uspio spasiti bok klizeći prema uskom porazu. Navodno je košarkaški bog otpustio R&B pjevača koji voli košarku, na svom privatnom zrakoplovu, međutim, to nije bio onaj srećni šarm kojem se nadao.

Game 3 se vraća u Cleveland, 9. lipnja, gdje će se Cavaliersi nadati da će prednost domaćina računati. Možda bi promjena mjesta doista mogla dodatno uzdrmati stvari!

Što mislite, tko će pobijediti u seriji? Javite nam svoje misli u komentarima u nastavku!