Barcelona ostvaruje povijesni povratak u Ligu prvaka: Pobjeđuje PSG za napredovanje

Sadržaj:

Čekaj, je li Barcelona to samo učinila? Kako su to uradili ?! Ekipa Lionela Messija 8. ožujka povukla je povratak za vjekove, pobijedivši Paris Saint-Germain, a istovremeno je osvojila dovoljno bodova da im osigura prolazak u sljedeći krug Lige prvaka!

Zaboravite povratak New England Patriots-a nad Atlanta Falconima u Super Bowlu 51. To je još više nestvarno. Svi su otpisali Barcelonu nakon što su 14. veljače izgubili od Paris Saint-Germaina. Poraz 0-4 u prvoj utakmici 16. kola značio je da je Barci trebalo 8. ožujka postići barem 5 bodova u drugom kolu. a istovremeno zadržavanje PSG-a - jedne od najboljih momčadi svijeta - bez rezultata. Ulazak u četvrtfinale činio se praktički nemogućim.

Pa, povlačenje nemogućeg je ono što najbolje rade Lionel Messi, 29, Neymar, 24, Sergi Roberto, 25 i ostali iz Blaugrane! Nakon 95 minuta igre, puhao je i konačni zvižduk, a rezultat je bio 6-1, a Barcelona je postigla dovoljno bodova za prolazak u sljedeću fazu turnira!

Paris Saint-Germain najtopliji rugovi - slike

Niti jedna momčad se nikad nije vratila iz deficita od četiri gola za prolazak u sljedeći krug, prema The Guardianu, ali Barcelona je to samo učinila. Kada je utakmica počela, Barcelona je znala da treba ići naporno - i oni su krenuli teško!

Luis Suarez (29) startovao je ovom povijesnom povratkom dvije minute u igru ​​i tako postigao prvi pogodak. Andres Iniesta (32) postavio je Barcu na 2-0 u 42. minuti, iako je imao pomoć PSG-a Layvina Kurzawa, 24. Nakon što je Andres pucao u gol, Layvin je pogodio pogodak svog vlastitog tima, održavajući zamah Barce.

Najbolji jebeni tim na svijetu pobjednički cilj #Barcelona #UCL #FCBPSG #viscabarca ❤️? pic.twitter.com/8l7LcOEAgO

- キ ツ ネ ザ ル (@ismafromthetrap) 8. ožujka 2017

Neymar je nevjerojatan pogodak iz slobodnog udarca u HISTORIC-u pobijedio. Barcelona - PSG highli

t.co/8SNkMJlM2h putem @YouTube

- owusu emmanuel (@ oae2gain) 8. ožujka 2017

Legenda Liverpoola, reakcija Stevena Gerrarda na pobjednički gol Barçe! Ovo je zlato! pic.twitter.com/wFdT9e6lBU

- Barcelona Worldwide (@BarcaWorldwide) 8. ožujka 2017

Kandidati: Nitko se nije vratio sa manjka od 4 gola u #UEFA

Barcelona: uzmi moje pivo

#Barca pic.twitter.com/kLiXFLBOeG

- PimpStarTroope MaK_G (@Da_MaK_G) 8. ožujka 2017

Cilj Sergija Roberta pic.twitter.com/nxA8OhZWi8

Messi je postigao pogodak u 50. minuti, nakon kaznenog udarca zbog sudara između Neymara i Thomasa Meuniera, 25. S Barcom gore 3-0 (4-3 ukupno) navijači Blaugrane bili su na rubu - samo da bi pretrpjeli skoro srčani udar kada Edinson Cavani (30) zabio je za PSG. To je otežalo zadatak Barcelone. Ako bi Barcelona postigla pet golova, oni bi PSG-u povezali sa 5: 5. Međutim, PSG bi pobijedio u veznom redu jer su postigli gostujući gol na terenu Barce.

Kao da je igra bila gotova. Barca je trebala postići još tri pogotka prije nego je utakmica završila. Nekako su to i učinili! Tek će u 87. minuti sve dok Blaugrana nije zabio, a Neymar je ubacio iz slobodnog udarca. Dvije minute kasnije brazilski superzvezda postigao bi pogodak, pretvarajući penal da bi momčadi 5-5 zbrojio sveukupno. Kako vrijeme odmiče, Sergi će postati heroj Barcelone, ubacujući Neymara u slobodni udarac da spriječi eliminaciju!

Un. Biti. Lievable. Ova pobjeda ponovno stavlja Barcelonu u povijesne knjige, jer su odustali od eliminacije. Nakon povlačenja ovog čuda, postoji li ekipa koja bi mogla spriječiti Barcu da osvoji prvenstvo?

Jeste li iznenađeni kako je Barcelona uspjela povući ovaj povratak, ? Mislite li da će osvojiti Ligu prvaka?